5 out of 5
5
56 reviews on Udemy

Business English Part 1

İş İngilizcesi için gerekli olan her şey bu eğitimde.
Instructor:
Ufuk İşbitiren
2,436 students enrolled
İş İngilizcesi
İş hayatının gerektirdiği cevapları vermek
Role-play ile gerçek zamanlı uygulamalar
İngilizce e-postalar yazmak

İş İngilizcesi, dil eğitiminin özenle düşünülmesi gereken bölümlerindendir. İş insanları, çok az zamanı olan ve bu zaman diliminde olabilecek en net faydayı almak isteyen profesyonellerden oluşur.

Klasik uygulamalarda iş insanlarının eğitiminde gramer detaylarından tutun da onların ilgi alanına girmeyen akademik makalelerin okutulmasına, ilgisiz paragraflar yazmaktan, her hangi bir konu üzerine sohbet etmeye kadar sayısız hata yapılıyor.

Bu kursta iş İngilizcesinde eğitimde yaptığımız öncelikle doğru konu seçimleri.

Yani her hangi bir konudan, akademik makalelerin içeriklerinden konu etmek yerine, toplantılardan, iş hayatındaki mahremden, iş etikleri gibi konular üzerine İngilizce olarak konuşup, dinleyip, yazacağız. Sadece videoları izlemeyecek, sizden yapılmasını istenen görevleri de yerine getirmiş olacaksınız.

İş İngilizcesinde gerekecek kelimeler.

İş hayatında bilmemiz gereken olmazsa olmaz kelimeler var. Bu eğitimde, hedef kelimelerimizle ilgili cümleler yazacağız ve ses kayıtları yaparak konuşacağız.

Grameri konu konu anlatmak yerine kısaca değineceğiz.

Birçok İngilizce eğitimi maalesef sınav formatına sıkıştırılmış durumda. Kursiyerler sadece detayları alıp soru çözüyorlar ve detay bilmek dil bilmek anlamına geliyor. Biz bu eğitimde gramerden birkaç detayı hatırlatmayı yeterli bulduk. Hedef grameri de yaptığınız aktivitelere serpiştirdik.

Gerçek zamanlı Role-Play uygulamaları yapacağız.

Bu eğitim içerisinde bulunan dilemma bölümlerinde size verilen bazı rolleri yapmanız istenecek. Böylece siz bazen bir firma yetkilisi olarak teklif hazırlayacak, bazen elinizdeki verileri kullanarak karşınızdaki bireyi ikna etmeye çalışacaksınız. Yaptığınız çalışmalar için geri bildirimler alacaksınız..

İş İngilizcesi için gerektiği gibi yazmak

Bu eğitimin birçok yerinde size verilen görevlere iş dünyasından beklenildiği gibi yazacağız. E-postalarda yapmamız gerekenlerden konu edip örnekler göreceğiz.

  • 2 Part’tan oluşan toplam 9 modülü başarıyla tamamladığınızda isminize hazırlanmış basılı kurum sertifikası alabilirsiniz.
  • CanEnglish mobil uygulama ile eğitmenle ücretsiz 1 ay boyunca iletişimde kalabilirsiniz.
  • Udemy öğrencileri olarak materyallerimizden indirimli faydalanabilirsiniz.

 

Introduction

1
Introduction of the Course

Module 1.1

1
Watch and Learn

Bu videoda öncelikle program içeriğimiz hakkında genel bilgilendirmeler alacaksınız. Kursun işleyişini kavramanız ve yapmanız gerekenleri öğrenmeniz oldukça önemlidir.


İşleyişi tam olarak içselleştirmek, danışmanlarla iletişimi iyileştirmek, 'task' ları gerektiği gibi tamamlamak bir süreçtir.

2
Introduce yourself

Görseldeki soruları cevaplayın ve eğer mümkünse daha fazlasını siz ekleyin. Kendinizi İngilizce tanıtın ve sesinizi programa kaydedin.


Not: Daha kolay bir işleyiş için 'CanEnglish' mobil uygulamayı ücretsiz edinebilir ve ses kayıtlarını yazılımdan yapabilirsiniz. İsterseniz eğitmenin mail adresi ile ses kayıtlarınızı gönderebilirsiniz. Veya, sadece cevaplarınızı yazarak da geri bildirimler alabilirsiniz. 9 modülü tüm gereklilikleri ile tamamlayan kursiyerler basılı kurum sertifikası alacaklardır. 

3
Listening

Dinleme zamanı!


Bu yol haritasında duyduklarımızı anlamak çok önemli bir yer taşıyor. Dinleme bölümleri modül içerisindeki genel konularla ilgili. Bu aşamada dinlediklerinizin tamamını algılamakta zorlanmanız doğal. Dinlediklerinizi daha rahat algılamanız için dinleme metinlerini de sizinle paylaşıyor olacağız.


Dinleme aktivitesini bir kaç aşamada değerlendirebilirsiniz. Öncelikle metni iyice dinleyin. Sonrasında size verilmiş olan metni okuyun ve okurken dinleyin. Daha iyi bir anlama düzeyine ulaştığınızda üçüncü kez ve metne bakmadan dinleyin.


Sonrasında görev olarak verilmiş soruları cevaplayabilirsiniz.   

4
Speaking

Bu defa da kendinizi size verilen 'useful phrase' lerle tanıtın. İngilizce konuşmanızı kaydedin. Aşağıdaki görselden faydalanabilir, dilerseniz yapılara ilaveler de yapabilirsiniz. Bu aşamada sizi daha iyi tanımamız ve seviyenizi daha iyi algılamamız olası yönlendirmelerimiz için oldukça önemlidir.

5
Writing

Şimdi yazma zamanı.


Yeni bir işe başladığınızı ve çalıştığınız yerdeki insanların sizi tanımak istediğini düşünelim. Bu nedenle, kendinizi yeni ekibinize tanıtan kısa bir e-posta yazacaksınız. 

Module 1.2

1
Watch and Learn
2
Traslation
3
Writing
4
Traslation

Her modülde, öğrendiğimiz yeni gramer yapılarını kullanabileceğimiz çeviri cümlelerimiz olacak. Şimdi çeviri zamanı.

Module 1.3

1
Watch and Learn

Yeni kelimeler ve yapılarla modül devam ediyor. İzleyin.


Bu derste yeni kelimeler öğrenmeye ve o kelimelerle ilgili cümleler yapmaya devam ediyoruz. İlaveten, bu sistemin nasıl işlediği ve genel olarak yapmamız gerekenlerle ilgili detaylardan da bahsedeceğiz.


Videoyu dikkatle izleyin ve bu dersimizle ilgili görevlere hazır olun.

2
Vocabulary
3
Traslation
4
Speaking
5
Traslation

Module 1.4 Dilemma

1
Dilemma
2
Dilemma Task

Module 2.1

1
Watch and Learn
2
Speaking
3
Speaking
4
Listening

'İş hayatındaki mahremiyet' üzerine olan dinleme dosyasını dinleyin.


Bu aşamada metnin büyük bir kısmını anlamanız önemlidir. Bunu sağlamak için, 3 aşamalı çalışma yapmanızı istiyoruz. Bunun için ilk olarak, sadece ses dosyasını dinleyin. Sonrasında size verilen dinleme dosyasının pdf'ini açın ve 2. dinlemenizi hem okuyup hem dinleyerek yapın. Ve son olarak, 3. defa dinlerken metne hiç bakmamaya çalışın.


Gerekli gördüğünüz noktada sözlükten kelimeleri çalışabilirsiniz. Ayrıca, her daim danışmanınızdan yardım alabileceğinizi lütfen unutmayın.

Module 2.2

1
Watch and Learn

İş hayatındaki gizlilik üzerine çalışmaya devam ediyoruz.


Videomuzu dikkatle izleyin ve yeni  görevler için hazır olun. Sonraki derslerde bu videomuzda izlediğiniz konular üzerine yeni görevler tamamlamanız istenecek.


'Sizce iş hayatı çalışanlar için yeterince özel midir? Yoksa çalışanların davranışları gözlemlenmekte midir?' Bu soru ile ilgili düşüncelerinizi toparlayın ve CanEnglish'e düşüncelerinizi seslendirin.

2
Writing

İnsanlar modern hayatın pek de özel kalmadığını iddia ediyor. Sizce bu ne ölçüde doğru? Bu konudaki düşüncenizi en 3 cümle kullanarak yazın. Danışman değerlendirmenizi alın.


3
Speaking
4
Writing

Module 2.3

1
Watch and Learn

İş hayatındaki gizlilik üzerine konuşmaya devam ediyoruz.


Bu videomuzda yeni kelimeler öğreniyoruz ve bazı gramer yapılarını anımsıyoruz. Yeni pratikler yapacağınız yapılarımıza göz atın ve görevlerinizi tamamlayın. Danışmanların yönlendirmelerini uygulayın.


Ve bir dip not. Henüz daha 2. modüldesiniz ve harika ilerliyorsunuz!

2
Speaking

Şimdi Türkçeden İngilizceye çeviri zamanı.

3
Traslation

Module 2.4

1
Watch and Learn

Her modülde size verilen yeni kelimeler var.


Bu videoda verilen kelimelerin bazılarına aşinasınız, bazılarını ise yeni duydunuz. Kelimeleri hafızada tutmanın en temel yolu onları kullanıma geçirmektir. Diğer bir deyişle, onlarla bolca cümle oluşturmaktır. Bu cümleleri bazen yazabilir, bazen söyleyebilir, bazen okuyabilir ve dinleyebilirsiniz. Bize göre yeni bir kelimeyi uzun süreli hafızaya alabilmek için gereken tekrar sayısı en az 21.


Hadi o zaman sıra sizde! Şimdi tekrar zamanı.

Aşağıdaki kelimelerin her birini kullanarak cümleler kurun. Bu aşamada sizden en az 5 cümle bekliyoruz. Cümlelerinizi seslendirin ve sesinizi kaydedin. Danışmanınızın önerilerini dikkate alın ve gerekirse aktiviteyi tekrarlayın.

2
Traslation
3
Writing

Module 2.5 Dilemma

1
Watch and Learn

Dilemma bölümü, bu işleyişin önemli bir parçası.


Bu dilemma'da Türkiye'de online alışveriş sitesi açmayı hedefleyen Zuza isimli bir şirketi inceleyeceğiz. Bir Amerikan şirketi olan Zuza Avrupa'dan sonra Türkiye'ye gelmeyi planlıyor. Zuza bu atılımı yapmadan önce Türkiye'de bir araştırma yapılmasını istiyor. Biz bu araştırmadaki verileri sizin için not ettik.


Yapmanız gereken, not formda sağladığımız istatistikleri cümleler haline getirmek. Kısa bir giriş cümlesiyle başlayın ve notlarınızı cümleler haline getirin. Çalışmanızı bizime yazın ve geri bildirim alın. Gerekiyorsa düzeltiler uygulayın ve aktiviteyi tekrarlayın.


Biraz zorlanıyor olmanız, ilerlemenizin bir göstergesidir.  Bunu asla unutmayın.

Module 3.1

1
Watch and Learn

3. modül başlıyor!


Bu modülde, iş hayatındaki etikler üzerine konuşmalar ve değerlendirmeler yapacağız. İş hayatında hoşa gitmeyen davranışlardan, 'mobbing' denilen istenmeyen yaptırımlardan ve kabadayılığa varan davranışlardan konu edeceğiz.


İlk videomuzu izleyin. Görevlerinizi tamamlayın ve paylaşın.

2
Writing
3
Speaking
4
Listening

'Mobbing at the office' üzerine olan ses dosyasını dinleyin.


Bu aşamada metnin büyük bir kısmını anlamanız gerekiyor. Materyali en az 3 defa dinlemenizi öneriyoruz. Önce dosyayı dinleyin, sonra metni okuyun ve beraberinde tekrar dinleyin, son olarak metne bakmadan dosyayı tekrar dinleyin.


Metni incelerken bilmediğiniz kelimeleri sözlükten kontrol edebilir ve danışmanınızdan yardım alabilirsiniz.

Module 3.2

1
Watch and Learn

İş etiği üzerine sorularımız devam ediyor.


Bu sorular üzerine yapılan anlatımları dinleyin. Sonrasında bu sorularla ilgili görevler sizi bekliyor olacak.

2
Writing
3
Speaking

Module 3.3

1
Watch and Learn

Modül yeni kelimeler ve yapılarla ilerliyor.


Dersimizi izleyin ve yeni görevlere hazır olun.

2
Speaking
3
Traslation
4
Speaking
5
Writing
6
Listening

Bolca dinliyoruz.


'Mobbing' üzerine bir dinleme dosyamız var. Dinlediklerinizin bir çoğunu anlamamız önemli. Bu sebeple dilerseniz ses dosyasının pdf halini de inceleyebilirsiniz. Metni okuyun, gerekirse bilinmeyen kelimeleri çıkarın ve öğrenin. Dinleme dosyasını en az 3 defa tekrar etmenizin önemli olduğunu belirtmiştik. Önce metne bakmadan dinleyin, sonra metinle birlikte okurken ve son olarak yine metne bakmadan.


Tecrübelerimize güvenin, görevleri tamamlayın.

Başarı için adımlıyorsunuz!

Module 3.4 Dilemma

1
Watch and Learn

Dilemma zamanı.


Bu dilemmada yeni bir stajyer olarak çalıştığınız şirkette karşılaştığınız ciddi bir sorun var. İş hayatındaki yeni biri olarak devamlı azar yediğiniz müdürünüzle başa çıkmak zorundasınız. Bu can sıkıcı işle başa çıkmak için bazı çözümleri sizin için yazdık.


Konuyu ve çözümleri inceleyin. Danışmanınıza sorular sorun ve görevleri tamamlayın. İlk olarak Susan'ı davranışları hakkında uyaran bir konuşma yapın. Ses kaydınızı yapın.


Module 4.1

1
Watch and Learn

Bu modülde genel olarak moda ve modanın iş hayatında kullanımı üzerinde duracağız. Birçok güncel soru üzerine  keyifli bir modül sizi bekliyor.


Videomuzu dikkatle izleyin. Görevleri yapın ve danışman değerlendirmelerinizi alın.

2
Writing
3
Speaking
4
Listening

Dinleme zamanı.


'Dress Code' yani 'kıyafet yönetmeliği' üzerine olan makaleyi dinleyin.


Dinleme bölümlerinin önemli olduğunu ve bu kısımları bol tekrarla tamamlamanız gerektiğini belirtmiştik. Dinleme modüllerini en az 3 defa tekrar etmelisiniz.


Materyali dinleyin, sonra dinleme materyalinin metnini okuyun, kelimeleri çıkarın ve metni okurken tekrar dinleyin. Son kez metne hiç bakmadan tekrar dinleyin.


Kulağınızın  gelişmesinin bu aşamada oldukça önemli olduğunu ve eğer isterseniz danışmanınızın size onlarca ilave materyali kolayca sağlayabileceğini lütfen unutmayın.

Dosyayı dinleyin ve aşağıdaki soruları yanıtlayın. Cevaplarınızı yazın ve değerlendirme alın. 


Module 4.2

1
Watch and Learn

Moda üzerine konuşmaya devam ediyoruz.


Güncel sorular için cevaplar arıyoruz. Videomuzda geçen konular üzerine sizlerle sorular paylaşacağız. Düşüncelerinizi İngilizcenizi olabildiğince kullanarak iletmeye çalışın.


Yetilerinizi ilerletin ve danışmanınızın yönergelerine uyun.

Sizce lüks  olan ürünler her zaman iyi midir? Düşünceleriniz için notlar çıkarın ve sonrasında en az 3 cümle ile  ses kaydı yapın.


2
Writing
3
Speaking

Module 4.3

1
Watch and Learn

Modül devam ediyor.


Modül yeni kelimeler ve gramer yapısıyla devam ediyor. Video içerisindeki anlatımlarla ilgili yeni görevler sizi bekliyor olacak.


Videomuzu dikkatle izleyin. Gerekli görürseniz video içeriği ile ilgili sorularınızı danışmanınıza sorun ve yönlendirme alın.

2
Speaking
3
Traslation
4
Speaking
5
Traslation
6
Listening

Dinleme zamanı.


Sizin için yeni bir dinleme dosyamız var. Dinleme dosyasını 3 defa tekrar etmeyi unutmayın ve sorularımızı yanıtlayın.


Dilerseniz dinleme metnini inceleyebilir, danışmanınızdan yardım alabilirsiniz. 

Dinleme bölümünü yapın ve aşağıdaki soruları cevaplayın


Module 4.4

1
Watch and Learn

Bir fenomen nedir?

Bu yeni tip ünlüler sizce satışlara katkıda bulunabilir mi?


Videomuzu izleyin ve fikirlerinizi biriktirin. Yeni görevler sizi bekliyor olacak.


Aşağıdaki kelimelerle cümleler kurun ve CanEnglish'e ses kaydınızı gönderin. En az 5 cümle kurarak ses kaydı yapın.2
Writing
3
Translation

Module 4.5 Dilemma

1
Watch and Learn
2
Dilemma
3
Son Söz
You can view and review the lecture materials indefinitely, like an on-demand channel.
Definitely! If you have an internet connection, courses on Udemy are available on any device at any time. If you don't have an internet connection, some instructors also let their students download course lectures. That's up to the instructor though, so make sure you get on their good side!
5
5 out of 5
56 Ratings

Detailed Rating

Stars 5
41
Stars 4
9
Stars 3
2
Stars 2
1
Stars 1
3
b5034d5f183bcfebcaff0b7497020150
30-Day Money-Back Guarantee

Includes

3 hours on-demand video
40 articles
Full lifetime access
Access on mobile and TV
Certificate of Completion
Layer 1

Preconcept Academy